(Beihai, Fujian – 7 sierpnia 2020 r.) Sąd w chińskiej prowincji Fujian orzekł, że chrześcijańska matka nie może uczyć dzieci w domu.

Fan Ruzhen kilka lat temu zaczęła uczyć swoje dzieci w domu, mając nadzieję na zapewnienie im chrześcijańskiej edukacji. 

30 września 2019 roku władze złożyły przeciwko niej pozew, argumentując, że musi posłać swoje dzieci do szkoły publicznej na ateistyczną edukację.

Sąd Ludowy okręgu Yinhai po raz pierwszy orzekł na korzyść urzędników 3 kwietnia i nakazał Fan posyłanie dzieci do szkoły publicznej. Fan walczyła z orzeczeniem, wnosząc go do Sądu Ludowego w Behai.

22 lipca Pośredni Sąd Ludowy w Beihai przekazał Fani werdykt. W dokumencie podtrzymano pierwotne orzeczenie i stwierdzono, że nie ma sprzeczności między wiarą a publicznym systemem edukacji.

Podkreślał również, że dzieci wyznające religię muszą być wychowywane w systemie ateistycznym.

W Chinach rodzice i nauczyciele nie mogą nauczać religii dzieci poniżej 18 roku życia. Zamiast tego dzieci muszą uczęszczać do ateistycznych, pro-komunistycznych szkół.

źródło: chinaaid.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: