Kościół został zbudowany 20 lat temu w dzielnicy Jianxi w Luoyang, mieście położonym na poziomie prefektury w centralnej prowincji Henan. Miejsce kultu, które liczyło ponad 1300 zarejestrowanych członków zboru, zostało zburzone 31 maja.

O 5 rano personel rządowy wyłamał zamek w kościele i usunął z niego wszystkie przedmioty. Obszar wokół kościoła został zabarykadowany i ustawiono sześć punktów kontrolnych, uniemożliwiających zbliżanie się. W rozbiórce wzięło udział ponad 100 osób.

„Poparcie państwa dla Kościołów protestanckich jest symboliczne: chcą je tylko kontrolować, zamykać lub burzyć, jednocześnie okłamując wszystkich na temat swobód religijnych w Chinach” . „Robią złe uczynki pod sztandarem cnoty. Kościoły są prześladowane wszędzie ”.

Inny członek kongregacji powiedział, że samorząd zniszczył kościół i jego oficyny, aby ustąpić miejsca pod budowę kanału i drogi. Po południu 28 maja kongregacja otrzymała „zawiadomienie o rozbiórce nielegalnych budowli” z nakazem zburzenia kościoła do następnego dnia. Mając nadzieję na uratowanie kościoła, dyrektor kościoła zwrócił się do Okręgowego Biura ds. Etnicznych i Religijnych, wyjaśniając, że kościół ma wszystkie wymagane pozwolenia rządowe. Miał nadzieję, że Biuro będzie działać jako mediator, ale jego apel nie pomógł uratować kościoła.

„Mogli uniknąć rozbiórki, ale zbaczanie z tematu zostało wykonane celowo, aby mieć pewność, że kościół będzie musiał zostać zburzony” – skomentował miejscowy mężczyzna.

Członkowie kongregacji próbowali zatrzymać lub przynajmniej sfilmować przymusową rozbiórkę, ale policja i urzędnicy przechwycili ich. Dyrektora i dwóch członków zboru zabrano na lokalny posterunek policji.

„Gdzie będziemy organizować nabożeństwa?” zapytał ze łzami członek zboru. „To jest gorsze niż widok rozbiórki mojego domu. To łamie serce! ”

Kościół Betel w dzielnicy Jianxi, został zburzony 28 maja o godzinie 22:00 pod pretekstem „budowy drogi”.

„Po zniesieniu blokady koronawirusa wszystkie branże wróciły do ​​pracy i spodziewaliśmy się, że kościół zostanie ponownie otwarty dla nabożeństw. Ale zamiast tego został zburzony ”- powiedział członek kościoła. „To zmusza nas, wierzących, do ślepego zaułka”.

źródło: bitterwinter.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: