Chrześcijańskie pogrzeby zostały zakazane w niektórych rejonach Chin, ponieważ władze wprowadzają nowe przepisy mające upowszechnić tak zwane „cywilizowane” (czyli świeckie) pochówki.

W prowincji Zheijang pogrzeby mogą odbywać się tylko w budynkach kościelnych oficjalnie uznawanych przez rząd. Osobom duchownym można zezwolić na wizytę w domu rodziny zmarłego, jednak nie mogą prowadzić spotkań modlitewnych ani jakichkolwiek obrzędów religijnych.

Jeśli żałobnicy gromadzą się w domu na czytaniu Biblii lub cichym śpiewaniu pieśni, nie może być ich więcej niż 10 osób.

Podobne zasady zostały wprowadzone w innych miejscach. W wiosce znajdującej się w prowincji Hunan urzędnicy zagrozili pewnemu mężczyźnie aresztem, jeśli nie pochowa swojego ojca w świecki sposób.

„Mój ojciec był wierzący przez kilkadziesiąt lat” – powiedział syn zmarłego. „Prześladowania religijne dotykają go nawet po śmierci”.

Pamiętajmy w modlitwie o Chrześcijanach, którzy po stracie bliskich muszą jeszcze borykać się z dodatkowymi problemami.

Niech Pan wszelkiej pociechy pocieszy wszystkich pogrążonych w żałobie wierzących, dając im pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł i moc Bożą w czasie słabości (2 Kor 1,3-4; 12,9, Fil 4,7).

Módlmy się o mądrość dla przywódców Chińskiego Kościoła, aby znajdowali najlepsze sposoby pomagania ludziom, których mają w swej pieczy.

Źródła: Bitter Winter, UCA News, Christian Post


Darowizna


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”

br. Waldemar Skworcz-Bednarski

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: