09/06/2020 Burkina Faso (The Christian Post)

Uzbrojeni bojownicy islamscy zabili 58 osób w zamachach w północnej Burkina Faso w dniach 29 i 30 maja.

Niektórzy eksperci konfliktu w Burkina Faso powiedzieli, że ataki skierowane były na chrześcijan i pracowników humanitarnych służącym obozom IDP w regionie. Ataki zabiły co najmniej 58 osób, w tym dzieci. Odbyły się w prowincjach Loroum, Kompienga i Sanmatenga w ciągu 24 godzin.

Ocalały podczas rozmowy z członkiem brytyjskiej grupy Barnabus Fund wspomniał, że atak w prowincji Sanmatenga spowodował śmierć sześciu cywilów i siedmiu żołnierzy. Dodał również: „Kierowca krzyknął:„ wybaczcie, wybaczcie, jesteśmy również wyznawcami [islamskiego] proroka Mahometa ”. Jeden z nich [wśród bandytów] zwrócił się do pozostałych napastników i powiedział: „mają z nami tę samą religię” . Atak zakończył się i nikogo innego nie zabito.

Oprócz ataku w Sanmatenga, bojownicy otworzyli ogień bezkrytycznie na targu bydła w Kompiendze 30 maja, zabijając co najmniej 30 osób. Dzień wcześniej konwój kupców, w tym dzieci, został zaatakowany podczas podróży z Titao do Sollé w prowincji Loroum. Dziesiątki zostały ranne podczas trzech ataków.

W grudniu ubiegłego roku  co najmniej 14 osób zginęło,  gdy napastnicy zaatakowali protestanckie nabożeństwo w mieście Hantoukoura niedaleko granicy z Nigrem. W kwietniu ubiegłego roku strzelcy  zabili protestanckiego pastora i pięciu innych chrześcijan,  którzy opuszczali nabożeństwo w Silgadji.


W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”
br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: