Radny Partii Pracy Stephen Hick domaga się deportacji pastora za stwierdzenie, że zniesienie parady to “wspaniała wiadomość ”

Radny w Kornwalii wzywa do deportacji australijskiego pastora, który z zadowoleniem przyjął odwołanie lokalnej imprezy LGBT Pride.

Stephen Hick, radny miasta Newquay i lider Cornwall Pride, powiedział w liście do minister spraw wewnętrznych Priti Patel, że pastor Josh Williamson był „kaznodzieją nienawiści” i powinien zostać deportowany z powrotem do rodzinnej Australii.

Pastor Williamson z Newquay Baptist Church rozgniewał społeczność LGBT, kiedy  napisał na Facebooku,  że odwołanie tegorocznej imprezy LGBT Pride było „wspaniałą wiadomością”.

W wynikającej z tego reakcji działacze LGBT zagrozili przemocą wobec pastora i jego żony oraz wezwali do spalenia kościoła.

Kiedy policja z Kornwalii rozmawiała z Williamsonem, ostrzegła go, by ograniczył swoje poglądy i powstrzymał się od “obrażania” społeczności LGBT .

W liście do Patela Hick napisał: „Służba Josha Williamsona wyrządziła krzywdę członkom społeczności Newquay i szerszej społeczności LGBTQ + w całej Kornwalii.

„Nie znam wcześniejszej posługi tego konkretnego kościoła, ale zagranicznego kaznodzieję podróżującego do Wielkiej Brytanii w celu promowania poglądów ekstremistycznych i ich potencjalnego działania należy traktować z najwyższą powagą”.

Hick wezwał również firmy z obszaru Newquay do odmowy świadczenia usług pastorowi i kościołowi.

Pisząc w Newquay Voice, Hick powiedział: „Wzywam każdą osobę i firmę w Newquay do odmówienia jemu i jego kościołowi możliwości rozpowszechniania ich wstrętnego przesłania. Nie wchodź z nimi w interakcje, nie pozwalaj im korzystać z twoich lokali. ”

– Nie jestem pewien, w jaki sposób pan Hick zidentyfikuje osoby związane z naszym kościołem, może będzie chciał, żebyśmy nosili żółty krzyż na naszych koszulach?

Christian Concern nazwał słowa doradcy „mrożącymi krew w żyłach”.

„Nadal wspieramy Josha i jego kościół i wzywamy pana Hicka do wycofania tych mściwych komentarzy” – napisano.

„Jezus nauczył nas kochać nawet tych, którzy nas nienawidzą … Módlcie się za Josha i módlcie się za Stephena Hicka”.

źródło: christianpost.com


bp Kussala: bez wsparcia materialnego Sudańczycy nie przetrwają. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!

Prawie 2 miliony osób ze strachu opuściło swoje domy, szukając schronienia w buszu lub poza granicami kraju.

Długotrwały konflikt i kryzys gospodarczy spowodował gigantyczny wzrost cen żywności. Większości mieszkańców po prostu na nie nie stać,  brakuje wszystkiego, wody, żywności, leków. W dwóch regionach ogłoszony został stan klęski głodowej. Szczególnie narażone są dzieci, według szefa biura UNICEF, ponad 250 tys. dzieci w całym kraju jest poważnie niedożywionych – kilkuletnie dzieci ważą tyle, co niemowlęta. Tu pomoc musi być udzielona natychmiastowo, inaczej dzieciom grozi śmierć.

Sudański biskup wskazuje, że pandemia dramatycznie pogorszyła sytuację w tym najmłodszym państwie Afryki od lat dotkniętym kolejnymi wojnami, ogromnym ubóstwem i klęskami żywiołowymi. Rozprzestrzenianie się wirusa zablokowało nie tylko codzienne życie, ale i proces pokojowy, wciąż nie udało się stworzyć rządu przejściowego.

– Przedłużanie obostrzeń może niestety przynieść ze sobą ponowne zaognienie konfliktu. Partie polityczne wciąż są mocno skłócone i trudno im znaleźć wspólną płaszczyznę spotkania –  mówi bp Kussala.

Sudańczycy modlą się o pokój i światło Ducha Świętego dla polityków, aby umieli wspólnie pracować na rzecz pokoju, sprawiedliwości i lepszej przyszłości wszystkich.

Dramatu wojny i pandemii mieszkańcy tego kraju nie są w stanie sami się podnieść, potrzebują konkretnej pomocy świata. Stąd jego przejmujący apel: „Wiem, że Europa i kraje Zachodu zajęte są obecnie leczeniem własnych ran wywołanych pandemią. Proszę jednak, by zauważono także nasze potrzeby. Bez wsparcia materialnego Sudańczycy nie przetrwają. Błagam, nie zostawiajcie nas samych!”.

Prawie półtora miliona dzieci w czterech afrykańskich krajach jest zagrożonych głodem. Ogłosiły to wyspecjalizowane organizacje Narodów Zjednoczonych ONZ, w tym agencja spraw dzieci, UNICEF. Te cztery kraje to Somalia, Jemen, Sudan Południowy i północne rejony Nigerii.

Justin Forsyth z UNICEF mówi BBC, że że wiele dzieci w tych państwach jest zmuszonych jeść liście i korzenie, choć na świecie wystarczyłoby żywności, by je wykarmić.

„Te sytuacje są wywołane działaniami człowieka. To głównie konflikty i wojny, tak jest w Sudanie Południowym.

Miejsca, w których dzieci umierają są odcięte od dostaw żywności w wyniku walk” – powiedział Justin Forsyth. W ogarniętej walkami Somalii dodatkowym czynnikiem, zwiększającym głód, jest susza.

Według ONZ głoduje tam sto tysięcy ludzi, a liczba niedożywionych sięga prawie pięciu milionów.

Klęska głodu zagraża mieszkańcom Sudanu Południowego, gdzie w lutym tego roku ogłoszono ją – po raz pierwszy od 6 lat – w dwóch okręgach stanu Unity.
Głównym problemem w Unity – mówi Jackson Mungoni z misji PAH w Sudanie Południowym – jest to, że od długiego czasu toczą się tam walki. Ludzie, uciekając przed walkami, zostają bez niczego – tracą miejsce zamieszkania, uprawy, wszelkie środki do życia. Często kilkadziesiąt osób dzieli jeden garnek. Jeśli nie uda się złowić ryb – a mało kto ma wędkę – do garnka trafiają liście drzew i lilie czy hiacynt wodny.

Historia fotografii- Sęp i głodujące dziecko – tutaj

Polska Akcja Humanitarna, która od 10 lat prowadzi w Sudanie Południowym stałą misję, rozpoczyna działania w stanie Unity. We współpracy z innymi organizacjami w kompleksowy sposób odpowiada na najpilniejsze potrzeby mieszkańców stanu, zapewniając potrzebującym dostęp do czystej wody, jedzenia i schronienia. Działania PAH skupiają się na stworzeniu mieszkańcom Unity warunków do samodzielnej egzystencji – stąd m.in. dystrybucja nasion i narzędzi do uprawy roli oraz połowu ryb.
Prognozy wskazują, że kryzys żywnościowy w Sudanie Południowym osiągnie szczyt między majem a lipcem.

źródło: pah.org.pl, UNICEF ,misyjne.pl

Article in English

Darowizna

FUNDACJA-FILEO   KRS 0000705635
Tytuł przelewu:
„Prześladowany Kościół-Sudan”

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947

Rachunek w dolarach amerykańskich (us dollars)
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

One thought on “Brytyjscy aktywiści LGBT grożą spaleniem kościoła i atakiem na pastora Josha Williamsona

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: