Boko Haram nadal nęka północną Nigerię i region jeziora Czad atakami, ekstremizmem i niszczycielską przemocą. Ta nienawistna grupa działa w Borno w Nigerii od 2002 roku, kiedy jej założyciel, Mohammad Yusuf, zaczął głosić o złu Zachodu. W 2009 roku grupa zwróciła się całkowicie przeciwko nigeryjskiemu rządowi i zaczęła przeprowadzać te brutalne akty. Obejmuje to setki morderstw, uprowadzeń, bombardowań i niszczenia wiosek.

Aby kontynuować tę rebelię, grupa musiała stale rekrutować nowych członków do swojej złej sprawy. Używali zarówno przekupstwa, jak i porwań jako sposobu na pozyskanie nowych członków. Wielu uprowadzonych jest zmuszanych do niewoli. Kobiety są sprzedawane jako żony i niewolnice seksualne wyższym dowódcom w grupie lub zwolennikom spoza grupy. Dzieci i kobiety są często zmuszane przez grupę do samobójstwa.

Ostatnie badania wykazały, że grupa zwiększa wysiłki na rzecz rekrutacji dzieci. Werbują młodsze dzieci, aby były zamachowcami samobójczymi, a starsze dzieci, z których wiele jest już ofiarami przemocy grupowej, jako żołnierze lub zamachowcy-samobójcy. Obiecują tym dzieciom ochronę, cel, żywność i bezpieczeństwo w zamian za ich usługi. Dla wielu z tych katastrofalnie biednych dzieci jest to najlepsza oferta, jaką kiedykolwiek otrzymają. Wykorzystywanie dzieci na wojnie jest główną zbrodnią wojenną. Rząd Nigerii i cały świat muszą zwrócić uwagę na te nadużycia i muszą powstrzymać tych terrorystów przed zabijaniem tak wielu młodych ludzi.

Proszę, módlcie się o zakończenie tej straszliwej wojny, która zniszczyła tak wiele istnień w ciągu ostatniej dekady.

źródło: persecution.org


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: