Benjamin Watson wzywa Amerykanów do walki za prześladowanych chrześcijan w Nigerii

Były zawodnik NFL  Benjamin Watson w solidarności z Nigeryjczykami, którzy jako Chrześcijanie są prześladowani w Afryce, wystąpił w  kampanii uświadamiającej dla Nigerii . Kampania, w której wzięli udział prominentni orędownicy obrony praw człowieka zarówno w USA, jak i na całym świecie, odbyła się na konferencji prasowej Facebook Live, na której przemawiał Watson.

„Jestem tutaj z tych samych powodów, co wszyscy inni” – wyjaśnił Watson. „Pamiętam, że kilka lat temu wywarło na mnie wrażenie, że Ciało Chrystusa tutaj, w Stanach Zjednoczonych, zajmuje się naszymi własnymi sprawami. Ale w porównaniu z tym, co dzieje się na świecie pod wieloma względami, potrzebujemy ludzi, którzy staną w obronie tych, którzy są prześladowani. W pewnym momencie możemy to być my ”.

Powołując się na Rwandę, przypomniał słuchaczom, że w pewnym momencie Rwanda potrzebowała ludzi do obrony niewinnych przed rzezią, a niewielu odpowiedziało na wezwanie do czasu masowej rzezi.

„Jestem kimś, komu zależy na sprawiedliwości. Naruszenia sprawiedliwości i praw człowieka są zagrożeniem dla nas wszystkich, co wydarzyło się w Rwandzie, gdzie nie rozmawialiśmy wystarczająco wcześnie, a 800 000 ludzi zginęło. Co powinniśmy zrobić?” Zapytał słuchaczy.

Międzynarodowy Komitet ds. Nigerii, który prowadzi tę inicjatywę, został utworzony, aby być głosem prześladowanych Nigeryjczyków. Celem organizacji jest pomoc Nigeryjczykom w osiągnięciu ich prawdziwego potencjału, pomagając w zwalczaniu przestępczości, a także działając na rzecz grup uciskanych i mniejszościowych.

Watson zawsze był zwolennikiem pomocy prześladowanym, a także był gorącym zwolennikiem położenia kresu handlowi ludźmi i dziećmi oraz wykorzystywaniu seksualnemu. On i inni piłkarze NFL spotkali się niedawno z wiceprezydentem Dominikany, aby porozmawiać z nim o sposobach zwalczania handlu ludźmi w kraju.

Na świecie jest około 2 miliony dzieci uwikłanych w handel dziećmi w celach seksualnych. Watson i jego żona byli rzecznikami tych dzieci od wielu lat, w tym współpracując z International Justice Mission , organizacją non-profit, która walczy o uwolnienie ofiar handlu ludźmi.

źródło: christianheadlines.com


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: