ANTWERP, Belgia –  Trzech lekarzy w Belgii ustaliło, że kobieta, która poza tym jest zdrowa, ale cierpi na depresję i autyzm, kwalifikuje się na mocy krajowych przepisów do eutanazji. Kobieta złożyła prośbę o śmierć wiele lat temu, ale mówi, że „robi wszystko, co w jej mocy, aby żyć”, pozostawiając otwartą opcję.

„Nie chcę umierać, ale nie chcę tak żyć” – powiedziała Amy de Schutter dla Sky News . „W tej chwili jest to nie do zniesienia i było nie do zniesienia przez długi czas”.

„W mojej głowie zawsze panuje chaos i nie mogę znaleźć spokoju ducha – nigdy, nigdy, nigdy” – powiedziała. „To się nigdy nie kończy”.

de Schutter, która ukończyła fizykę i jest autorką, wyjaśniła, że ​​cierpi na depresję od 11/12 lat, kiedy przeszła traumę w dzieciństwie. Jako nastolatka trafiała do zakładów psychiatrycznych i kilkakrotnie próbowała popełnić samobójstwo.

Mówi, że nadal dużo płacze, a ze względu na swój stan nie może znaleźć pracy ani wyjść za mąż.

„Rozumiem, jak ludzie mówią; “Wyglądasz dobrze, masz dyplom z fizyki i masz ładne mieszkanie ”, ale gdybyś widział mnie dzień w dzień w moim mieszkaniu, często płacząc, nawet nie mogąc wziąć prysznica tylko dlatego, że jestem… ”- podkreśliła  Schutter.

Pod koniec dwudziestki szukała pomocy lekarza w samobójstwie, które jest legalne w Belgii od 2002 roku i jest dostępne pod warunkiem, że dana osoba ma do czynienia z „nie do zniesienia i nieuleczalnym cierpieniem”.

Trzech lekarzy zatwierdziło teraz jej uprawnienia do eutanazji. de Schutter mówi, że „robię wszystko, co w mojej mocy, by żyć”.

Jednak dr Daniel Frampton z Towarzystwa Ochrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) powiedział w oświadczeniu, że  Schutter potrzebuje miłości i opieki, a nie śmierci.

„Sytuacja  Schutter jest niewątpliwie bardzo trudna, ale zasługuje na skuteczne leczenie, a nie wydawanie pozwolenia na śmierć osobom bezbronnym” – powiedział. „Wiele osób cierpi na różnego rodzaju udręki i depresje, a parodią byłoby sugerowanie, abyśmy wyeliminowali takich pacjentów zamiast ich choroby”.

źródło: christiannews.net


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: