Jak się uważa, był on mózgiem zamachów bombowych w kościele w 2016 i 2017 r. – Egipt.

Uważa się również, że brał udział w ataku na koptyjskich chrześcijan w 2017 roku, gdy podróżowali do klasztoru św. Samuela. Został złapany w Trypolisie i deportowany do Bengazi. Te ataki zostały zgłoszone przez państwo islamskie, ale warto zauważyć, że doniesienia o schwytaniu Senbekhti informują, że został złapany podczas walki między wojskami wspieranymi przez Turcję w Libii. Jeśli raporty te zostaną w pełni zweryfikowane, należy zwrócić uwagę na dwa istotne punkty.

Po pierwsze, czy Senbekhti zostanie ekstradowany z powrotem do Egiptu i jak władze egipskie poradzą sobie z jego procesem. Egipt od czasu powstania ISIS stracił wielu terrorystów, często mówiąc, że osoby te były zaangażowane w atak na chrześcijan. Ale Egipt nigdy nie udostępnił informacji z tych incydentów, które mogą pomóc chrześcijanom ulepszyć własne środki bezpieczeństwa. Zrozumienie procesu, za którym kościoły i wspólnoty chrześcijańskie wybierane są na terrorystów, stanowi ważną część zapewnienia, że ​​ataki te są zminimalizowane.

Po drugie, sytuacja, która doprowadziła do schwytania Senbekhti, stanowi kolejny dowód na poparcie grup wspierających Turcję w regionie, które są znane z prześladowań chrześcijan i innych grup mniejszościowych. Turcja stanowczo zaprzecza, że ​​popiera dżihadyzm w regionie, ale wciąż pojawiają się dowody na to, że używają byłych ekstremistów ISIS jako własnych najemników. Turcja twierdzi, że będzie chronić wolność religijną, ale historia pokazuje, że jest inaczej.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org. 


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: