02/03/2020 Washington DC (International Christian Concern) 

Mordercy twierdzą, że chrześcijanin „zanieczyścił” wodę muzułmanów

International Christian Concern (ICC) dowiedział się, że Saleem Masih, 22-letni chrześcijanin z Pakistanu, był poważnie torturowany przez muzułmańskiego właściciela w pakistańskiej dzielnicy Kasur, ponieważ użył jego studni do kąpieli.

Trzy dni później, 28 lutego, Saleem zmarł w Lahore General Hospital z powodu ciężkości odniesionych obrażeń.

25 lutego Saleem pracował jako robotnik dzienny na polu rolnym należącym do Sher Dogara w wiosce Bhagiyana, położonej w okręgu Kasur. 

Wczesnym rankiem, kiedy Masih skończył rozładowywać plewy na polach, spłukał się w pobliskiej studni. 

Kiedy Dogar i inni muzułmanie zobaczyli, co robi Saleem, podbiegli, wyciągnęli Saleema z wody i zaczęli go bić.

„ Torturowali [Saleema] za„ zanieczyszczenie ”wody muzułmanów”, powiedział Waris Masih, wujek Saleema, ICC.

Stali się agresywni, ponieważ„ Choora ” (obraźliwe określenie określające pakistańskich chrześcijan jako nieczystych) odważył się uczynić ich wodę nieczystą. Twierdzili, że spowodowało to zanieczyszczenie całej uprawy.

Według wielu doniesień Dogar i sześciu innych muzułmanów, w tym Muhammad Iqbal, Altaf, Ali Shehzad, Jabbar Arain, Mushtaq i Haji Muhammad, zaciągnęli Saleema na farmę bydła Dogara, gdzie przykuli go i torturowali przez dwie godziny. 

Według krewnych Saleema pobito go kijami i żelaznymi prętami, rażono prądem elektrycznym i bito żelaznym prętem, powodując liczne złamania lewego ramienia i żeber.

Około godziny 9.00 ojciec Saleema, Ghafoor Masih, został wezwany przez policję na farmę bydła Dogara. 

Tam odkrył, że Saleem jest nieprzytomny i zakrwawiony z powodu tortur. Ojciec Saleema zabrał go do szpitala okręgowego, gdzie otrzymał wstępne leczenie, ale został przeniesiony do szpitala w Lahore z powodu ciężkich obrażeń. Saleem pozostawał w śpiączce przez trzy dni, aż umarł 28 lutego.

„ Ten incydent zniszczył moją siłę ”, powiedział Ghafoor dla ICC. „ Był moją dziecięcą gwiazdą i twarzą rodziny. Sprawcy zabili go bardzo brutalnie. Chcę sprawiedliwości dla mojego syna i kary dla zabójców. 

 

źródło: persecution.org


Chrześcijańska Misja Ewangeliczna”FILEO”

br. Waldemar Skworcz-Bednarski


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: