Dowództwo Obrony (DHQ) podało, że 602 skruszonych byłych terrorystów złożyło przysięgę wierności Federalnej Republice Nigerii po zakończeniu programu deradykalizacji, rehabilitacji i reintegracji podjętej w ramach rządowej inicjatywy „Operacja Bezpieczny Korytarz” w stanie Gombe.

DHQ stwierdziło, że przysięga wierności jest ważna, aby podkreślić ich lojalność, dyscyplinę i posłuszeństwo wobec Federalnej Republiki Nigerii.

Stwierdzono, że implikacją przysięgi jest to, że pod koniec programu, jeśli popełnią jakiekolwiek przestępstwo, byli terroryści utracą wszystkie przywileje i będą odpowiedzialni za przestępstwo przeciwko państwu.

Daje to 882 liczbę skruszonych byłych bojowników Boko Haram, którzy zostali przeszkoleni w programie od początku jego istnienia.

Byli powstańcy złożyli przysięgę przed 11-osobowym składem quasi-sądowym.

Koordynator, generał dywizji ds. Mediów obronnych John Enenche, poinformował o tym podczas briefingu dla mediów w Abudży na temat operacji wojskowych w całym kraju w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Zapewnił Nigeryjczyków o militarnym postanowieniu zabezpieczenia kraju, podobnie jak doradził opinii publicznej, aby nadal na czas przekazywała informacje o działalności przestępców w ich różnych lokalizacjach najbliższym wojskowym i innym agencjom bezpieczeństwa w celu podjęcia natychmiastowych działań.

źródło: sunnewsonline.com


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: