Półroczne sprawozdanie Komisji Wolności Religijnej Wspólnoty Ewangelickiej Indii (EFIRL) potwierdza, że ​​w pierwszych sześciu miesiącach 2020 r. Odnotowano 135 przypadków nienawiści i przemocy wobec chrześcijan.

„Absolutne poczucie bezkarności wywołane w aparacie administracyjnym Indii przez zamknięcie kraju wywołane pandemią COVID-19 i wynikający z tego brak społeczeństwa obywatelskiego na ulicach i w sądach pogorszyło środowisko ukierunkowanej nienawiści i przemocy wobec chrześcijan w głównych stanach Indii i stolicy ”, podkreśla raport.

Według jednostki ewangelickiej, „lincz, groźby, ostracyzacja społeczności i skoordynowane wysiłki, aby zaprzestać uwielbienia i dzielenia się ewangelią” to główne incydenty przeciwko chrześcijanom w Indiach.

Potępili również, że „ ofiary nie mogą uciekać się do normalnych systemów powiadamiania policji i poważnie ograniczyły dostęp do sądów w celu uzyskania pomocy”.

EFIRL wyjaśnia, że ​​„bliskie załamanie się mediów, niemożność wyjazdu aktywistów do odległych wiosek z powodu zamknięcia i ograniczeń w transporcie poważnie ograniczyło dokładne gromadzenie danych na temat prześladowań mniejszości religijnych”.

„Zwłaszcza w wyjątkowych sytuacjach izolacji społecznej, jak na przykład godzina policyjna w Covid, wspólnota chrześcijańska zastanawia się, jak bardzo są bezpieczni, skoro nawet muzułmanie są tak brutalnie atakowani przez religijnych fanatyków politycznych w pozornie dobrze zorganizowanych formacjach w mediach społecznościowych” – podkreśla.

możesz przeczytać cały raport – tutaj

źródło: evangelicalfocus.com


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: