05.02.2020 Pakistan: 14-letnia pakistańska chrześcijanka uprowadzona przez grupę uzbrojonych muzułmanów.

 W niedzielę 26 kwietnia 14-letnia chrześcijanka z Madina Town, została porwana przez grupę uzbrojonych muzułmanów. Według lokalnych raportów rodzina chrześcijańskiej dziewczynki złożyła raport policyjny i błaga policję o odzyskanie krewnego.

Według pierwszego raportu informacyjnego (nr 834/20) złożonego na policję Myra Shehbaz została porwana przez grupę muzułmanów pod przewodnictwem Muhammada Naqasha. Naoczni świadkowie twierdzą, że Myra została zaatakowana podczas podróży do domu w niedzielne popołudnie.

Pervez Masih, Younas Masih i Naeem Masih, naoczni świadkowie, twierdzili, że porywacze Myry wciągnęli ją do samochodu i Myra próbowała się oprzeć. Ci naoczni świadkowie nie byli w stanie pomóc Myrze, ponieważ porywacze byli uzbrojeni i oddali kilka strzałów w powietrze.

Nighat, matka Myry, powiedziała (ICC), że obawia się, że jej córka zostanie zgwałcona, silnie nawrócony na islam, a nawet zabity.

„ Błagam władze o sprowadzenie mojej córki ” – powiedział Nighat do ICC. „ Sprawcy powinni również zostać ukarani zgodnie z prawem. 

Porwania i napaści na kobiety i dziewczęta ze społeczności mniejszości religijnych w Pakistanie są niestety częste. Według badania przeprowadzonego przez Ruch na rzecz Solidarności i Pokoju Pakistanu, około 1000 kobiet i dziewcząt z hinduskiej i chrześcijańskiej społeczności Pakistanu jest atakowanych, uprowadzanych, zmuszanych do małżeństwa ze swoim porywaczem i każdego roku przymusowo nawracanych na islam.

Kwestię religii często wprowadza się również w przypadkach napaści na tle seksualnym, aby postawić ofiary mniejszości religijnych w niekorzystnej sytuacji. Wykorzystując uprzedzenia religijne, sprawcy wiedzą, że mogą ukryć i usprawiedliwić swoje zbrodnie, wprowadzając element religii.

W celu uzyskania wywiadów prosimy o kontakt z Olivia Miller, koordynator ds. Komunikacji: press@persecution.org .


Darowizna

Print Friendly, PDF & Email

Czas Męczenników

Redakcja: Waldemar Estera Skworcz-Bednarscy (Żniwo wprawdzie wielkie,ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje. Ewangelia Łukasza)

Twój komentarz lub modlitwa za prześladowany Kościół

KANAŁ NA FACEBOOKU

SuperWebTricks Loading...

Privacy Policy and Terms & Conditions

%d bloggers like this: